Soleil. Szycie nowej tapicerki.

Jeśli zapytasz kogoś kto ma, albo próbował kupić Cinquecento w wersji Soleil, na co zwrócić uwagę, aby taki pojazd zdobyć to odpowiedź na 95% będzie następująca: nieważne jaki stan samego samochodu, w zasadzie nieważne jaki będzie stan czegokolwiek, ale… zwróć uwagę na fotele. Nie mogą być popękane czy porwane.

Tak, to fotele są największym problemem. Temat trochę przypomina tapicerkę w Blacku. Materiału w szczególny wzór geometryczny nie udało mi się namierzyć. Szukałem wszędzie. Ale. Udało się wykorzystać znalezioną kanapę z tego modelu i odzyskać trochę tego specyfiku. A następnie wszystko trafiło do tego samego tapicera, który przygotował obłędne wnętrze właśnie we wspomnianym Blacku.

Środki zostały dokładnie oczyszczone oraz wyprane.


Wróćmy jednak do tego dlaczego to właśnie fotele w Soleil to taki problem. W trakcie eksploatacji oraz pod wpływem temperatury nie wytrzymują łączenia pomiędzy materiałem w centralnej części z tym charakterystycznym wzorem, który występuje także na boczkach drzwiowych, a materiałem po bokach, który ponadto bardzo płowieje.

Długo czekałem na kolejkę u tapicera, ale udało się, w końcu prace zostały zakończone. Pozostaje jeszcze montaż w samochodzie, ale same fotele wyglądają bardzo dobrze. Materiał po bokach oraz szary skaj zostały wymienione oczywiście na nowe.


Niedługo kilka zdjęć z efektami całej odbudowy tego pojazdu.

Author: szpulek

2 thoughts on “Soleil. Szycie nowej tapicerki.

  1. Dzien dobry
    Pytanie posiadam Soleil ale fotele sa inne z zwyklego CC lecz pokrowce prawie jak w orginalnym Soleil
    Czy bylibyscie wstanie z pokrowcow uszyc tapicerke na fotele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *