Black (CR) na biciu rekordu ilości 126 w Mysłowicach.

To pierwszy raz kiedy samochód z CarBlog.pl pojechał na zlot. Decyzja zapadła, aby na bicie rekordu ilości fiatów 126 w jednym miejscu, pojechać Blackiem.

Przyznam, że to dość ciekawy pomysł ze strony organizatorów, aby zalegalizować faktyczny rekord, gdyż do tej pory takie rekordy były tylko nieoficjalne. W końcu postanowiono się za ta zabrać od a do z, więc tym bardziej nie mogło nas tam zabraknąć.

Udało się otrzymać miejsce w pierwszym rzędzie. Może przez przypadek, a może tak miało być.

Black budził spore zainteresowanie. Jak to zwykle bywa, wiele osób nie posiada wiedzy na temat takiej wersji. Czasem ktoś coś rzucił, że w sumie to jeszcze Silver był, czasem, że Red. Jakoś nikt nie wymienił w mojej obecności Browna.

Dziękuję za wszystkie rozmowy i pytania, było mi niezmiernie miło. I raz jeszcze powtórzę, tak, taki 126 faktycznie istniał i w takim kształcie opuścił fabrykę Fiata w Cassino we Włoszech.


Na zlocie były także inne pojazdy, ale zdecydowanie z takiej okazji warto skupić się tylko i wyłącznie na 126 i 126p. Poniżej wg mnie pełny przegląd przez w zasadzie wszystkie modele, może nie przez wszystkie wersje, ale reprezentacja była zacna. Nie ma tu wszystkich sztuk, ale wg mnie takie, które zwracały na siebie uwagę. Oceńcie sami.


i tak, mamy to…

Rekord Polski ustanowiony, 304 Fiaty/Polskie Fiaty 126/126p w jednym miejscu.

25 czerwca 2022 roku

Author: szpulek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *