50 lat od rozpoczęcia produkcji Fiata 126 w Polsce. Impreza w Bielsku-Białej.

Pierwsze 126p zaczęły zjeżdżać z taśm montażowych w Polsce 6 czerwca 1973 roku. Z tego powodu w całej Polsce pojawiło się wiele imprez właśnie wspominających to wydarzenie.

Jednak impreza w mieście Bielsko-Biała miała specyficzny charakter. To właśnie tutaj rozpoczęto produkcję samochodu, który zmotoryzował Polskę, tak jak kiedyś Fiat 500 zmotoryzował Włochy.

Impreza podzielona została na dwie główne części. Przejazd studwudziestusześciu fiatów 126 przez miasto oraz wystawa, gdzie dołączyliśmy z naszym 126, również z roku 1973.

Zanim to jednak nastąpiło należało samochód przygotować i załadować. Bardzo dziękuję Pawłowi za pomoc z ustawieniem silnika oraz Grzegorzowi za użyczenie lawetki.


A zatem w drogę:


Na miejscu organizatorzy udostępnili specjalne, wyznaczone miejsce dla naszego 126, a jak się później okazało, przy 126p-NP, który również uświetniał całą imprezę.

To spotkanie to była pierwsza impreza kiedy zaczęliśmy rozdawać wlepy CarBlog.pl. Cieszymy się, że tak miło zostały przyjęte.


Nie sposób opisać wszystkich rozmów, które udało sie przeprowadzić. Bardzo cieszymy się ze wszystkich spotkań, wiele osób udało się w końcu poznać w tzw. realu. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie.

Przy tej okazji warto również zwrócić uwagę na osoby, których zachowania nie potrafimy wytłumaczyć. Otwieranie pojazdu, czy też wsiadanie do niego bez jakichkolwiek skrupułów… Można to jedynie podsumować: niesamowite i beznadziejne. Niestety, z takim zachowaniem spotykamy się w Polsce. I jak dla nas, warto o tym mówić.

Relacja zdjęciowa z wystawy została umieszczona na naszym profilu fb.


Po imprezie, znowu pakowanie na lawetę. Nawet w tym momencie podchodziły osoby i zamienialiśmy kilka słów, były też osoby, które prosiły o zdjęcie z 126 na lawecie.

Author: szpulek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *