2 lata szukania. Kolejne kombi. Kolejny Fiat.

Wydaje się, że można zauważyć naszą fascynację pojazdami o nadwoziu kombi. Po tym jak w kolekcji CarBlog.pl pojawiły się dwa znane polskie kombi (FSO 125p kombi oraz Daewoo-Polonez kombi) pojawił się apetyt na kolejny model kombi. Na towarzysza posiadanego już pojazdu Fiat 124 Berina.

Włoskie modele kombi rzadko nazywane były właśnie w ten sposób. Używano dwóch innych określeń w zasadzie od samego początku marki z Turynu. Fiat Familiare lub też Fiat Panorama, to w ten sposób oznaczane były pojazdy o nadwoziu kombi włoskiej marki.

Bardzo długo szukaliśmy, nie jest łatwo znaleźć jakiegokolwiek 124 w tej wersji, jednak nikt się nie spodziewał, że trafimy na taką niespodziankę.

Zdjęcia od sprzedającego:


W tym przypadku mamy do czynienia z Fiatem 124 Familiare, ale nie byle jakim. Dlaczego? Prezentowany model został wyprodukowany na rynek Ameryki Północnej i właśnie w Stanach Zjednoczonych został zakupiony i użytkowany w zasadzie do czasów obecnych. Nie dziwi wcale, że w dokumentach od nowości występuje kilka osób z włoskimi nazwiskami. Samochód spędził całe swoje życie w okolicach Bostonu w stanie Massachusetts, są też pamiątkowe tablice z tego stanu właśnie.

Prezentowane kombi zostało kupione przez kolekcjonera z Włoch, który chciał poddać je renowacji. Plany jednak się zmieniły i przejęliśmy ten projekt. Przy okazji zdobyliśmy ciekawe okno na rynek włoski.

Jednostka napędowa została odbudowana. Jest sporo nowych części, w tym pochromowane na nowo.

Zdjęcia z załadunku:


Czy to kot w worku, oczywiście, czy było warto, jasne, że tak. Zdecydowanie posiadanie innego 124 (Berlina) będzie bardzo pomocne w trakcie odbudowy. Jednak nie czarujmy się, te samochody, a w szczególności proste włoskie pojazdy z tamtych lat, nie są skomplikowane w budowie.

Dojechał, w parze ze storczykiem:

Author: szpulek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *